بیگ دیتا

کلان داده اصطلاحی است که برای توصیف حجم انبوه و پیچیده‌ای از داده‌ها که توسط ابزارهای سنتی پردازش داده قابل جمع آوری، مدیریت و پردازش نیستند. با فناوری جدید، این کلان داده‌ها را می‌توان در مدت زمان معقولی پردازش کرد. این مجموعه از کلان داده‌ها شامل داده‌های ساختار یافته، داده‌های بدون ساختار و داده‌های نیمه ساختاریافته است. در این مقاله قصد داریم درباره فرآیند مشاوره و طراحی بیگ دیتا صحبت کنیم. پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

مشاوره و طراحی بیگ دیتا

مشاوره و طراحی بیگ دیتا، عمل بازرسی، پاکسازی، تبدیل و مدل‌سازی داده‌ها با هدف کشف اطلاعات مفید، اطلاع رسانی نتیجه گیری‌ها و حمایت از تصمیم گیری می‌باشد.

کسانی که تجزیه و تحلیل بیگ دیتا را انجام می‌دهند، این مجموعه داده‌های بزرگ را برای کشف الگوهای پنهان، همبستگی‌ها و به دست آوردن بینش دقیق بررسی می‌کنند. آن‌ها با کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، می‌توانید داده‌های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

سه ارزش قابل توجه استفاده از بیگ دیتا شامل موارد زیر می‌باشد:

کاهش قابل توجه هزینه

فرآیند تصمیم‌گیری را تشدید کنید

بهبود محصولات و خدمات جدید

بیگ دیتا

فرآیند مشاوره و طراحی بیگ دیتا

نقشه راه و مدل عملیاتی

بسیاری از کسب و کارها از نقشه راه برای ایجاد طرح‌های پایدار برای فرآیندها و عملکردهای خود استفاده می‌کنند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به طور مؤثر داده‌های خود را مدیریت کنند و به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهند. در چشم انداز امروزی، پایه و اساس یک کسب و کار موفق به رضایت مشتری بستگی دارد. بنابراین، نیاز به مشاوره و طراحی بیگ دیتا و تعین یک مدل عملیات داده خوب، بسیار ضروری است.

نقشه راه بر اساس مدل کسب و کار تصمیم می‌گیرد که چگونه داده‌ها در تمام فرآیندهای سازمانی، از جمع‌آوری داده‌ها، پاکسازی داده‌ها، و غنی‌سازی گرفته تا اشتراک‌گذاری و استفاده از داده‌ها، مدیریت شوند. داشتن درک روشنی از جریان داده‌ها، همه ذینفعان و فناوری‌هایی که در هر مرحله از چرخه عمر داده‌ها درگیر هستند، می‌تواند از کیفیت حاکمیت داده و عملکردهای امنیتی اطمینان حاصل کند.

جمع‌آوری داده‌ها

جمع‌آوری داده در بیگ دیتا عبارت است از فرایند جمع‌آوری، فیلتر کردن و تمیز کردن داده‌ها قبل از قرار دادن آن‌ها در انبار داده یا هر راه‌حل ذخیره‌سازی.

امنیت داده‌ها

با افزایش تهدیدات جهانی امنیت سایبری، نظارت و شناسایی فعالیت‌های مخرب در شبکه‌های شرکتی ضروری است. تجزیه و تحلیل امنیتی داده‌ها را می‌توان از طریق روش‌های مختلفی مانند ترافیک شبکه، منابع ابری، برنامه‌های کاربردی تجاری و داده‌های رفتار کاربر انجام داد.

بیگ دیتا

حاکمیت داده و استانداردها

مشاوره و طراحی بیگ دیتا باید بر اساس استانداردها و حاکمیت داده‌ها باشد. چرا که باید الزامات قانونی رو به رشد یک کسب و کار را برآورده کنند و داده‌هایی با کیفیت بالا به دست آورند.

ذخیره سازی داده‌ها

از رایانه و سایر دستگاه‌ها برای ذخیره داده‌ها استفاده می‌شود. ذخیره سازی داده‌ها را می‌توان با توجه به محصولات و خدمات ذخیره سازی به سه دسته طبقه بندی کرد.

ذخیره سازی فایل

ذخیره سازی بلوک

ذخیره سازی اشیا

تجسم داده‌ها

مشاوره و طراحی بیگ دیتا باید بر اساس تجسم داده‌ها انجام شود. زیرا تجسم داده‌ها به نمایش گرافیکی اطلاعات اشاره دارد. این به شما برای درک و تعامل بیشتر کمک می‌کند. انواع تکنیک‌های تجسم داده‌ها نمودارها، جداول، نقشه‌ها و اینفوگرافیک‌ها هستند.

بهینه سازی داده‌ها

مشاوره و طراحی بیگ دیتا باید بهینه باشد. زیرا استراتژی بهینه سازی داده‌ها، زمان پاسخگویی سیستم پایگاه داده را کاهش می‌دهد تا سرعت و کارایی را در هنگام بازیابی افزایش دهد.

بیگ دیتا

فرصت‌های پذیرش فناوری داده‌های بزرگ

  • مدیریت اطلاعات پیشرفته
  • افزایش کارایی عملیات و نگهداری
  • افزایش کفایت و شفافیت زنجیره تامین
  • پاسخگویی بیشتر
  • استراتژی پیشرفته محصول و بازار
  • بهبود مدیریت تقاضا و برنامه ریزی تولید
  • مزایای نوآوری و طراحی محصول
  • پیامدهای مالی مثبت
  • افزایش یکپارچگی و همکاری
  • لجستیک پیشرفته

کلام ژیپان

اگر به فکر استفاده از فناوری بیگ دیتا هستید، باید داشتن مشاوره و طراحی بیگ دیتا باید در لیست نهایی شما باشد. ما به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات، نه تنها طراحی بیگ دیتا، بلکه خدمات مشاوره‌ای را نیز به کسانی که به آن نیاز دارند ارائه می‌کنیم. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ژیپان هایک تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر