امروزه فناوری بطور مداوم در حال تغییر است و کسانی که می‌خواهند در راس نوآوری باقی بمانند. پس باید خود را همراه آن وفق داده و بروز کنند. مشتریان و شرکت‌ها به طور یکسان از فناوری‌های نوظهور استقبال می‌کنند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله تکنولوژی نوین در صنعت IT را بررسی کنیم.

اهمیت تکنولوژی نوین در صنعت IT

ارائه دهنگان برای تامین نیازهای یک پایگاه مصرف کننده مبتنی بر فناوری، باید با رویکردها و تحولات دیجیتال آشنایی داشته باشند. از این رو مشاغل باید به تکنولوژی‌های نوین فناوری اشراف داشته باشند.

تکنولوژی نوین در صنعت IT

فناوری‌های جدید در صنعت IT

هوش مصنوعی

یکی از فناوری‌های جدید در صنعت IT ، هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار انتخابی برای مشاغل و ارائه دهندگان راه حل آماده است. همانطور که اغلب در رسانه های اجتماعی دیده می شود، هوش مصنوعی، همراه با یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و شبکه های عصبی، می تواند ترکیبی قدرتمند باشد. کسب‌وکارها می‌توانند از هوش مصنوعی برای دستیابی به مزایای صرفه‌جویی در هزینه، ساده‌سازی جریان‌های کاری، بهبود تجربه مشتری، فعال کردن ارتباطات کارآمدتر از طریق ربات‌های گفتگو، افزایش رضایت مشتری و ارائه بینشی در مورد رفتار خرید استفاده کنند.

هوش مصنوعی، همراه با یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی می‌تواند ترکیبی قدرتمند باشد. کسب و کارها از هوش مصنوعی برای صرفه‌جویی در هزینه، ساده‌سازی جریان‌های کاری، بهبود تجربه مشتری، فعال کردن ارتباطات کارآمدتر از طریق ربات‌های گفتگو، افزایش رضایت مشتری و ارائه بینشی در مورد رفتار خرید استفاده می‌کنند. علاوه بر این، یادگیری ماشینی می‌تواند مجموعه داده‌های بزرگ را تجزیه و تحلیل کند و بینش مقیاس بندی شده‌ای را ارائه دهد.

بلاک چین

یکی دیگر از تکنولوژی‌های نوین در صنعت IT بحث‌های گذشته درباره بلاک چین اغلب به ارزهای دیجیتال وابسته بود، اما قدرت واقعی در تغییرناپذیری و شفافیت یک بلاک چین نهفته است. بلاک چین یک سیستم اطلاعاتی است که نویدبخش مدیریت زنجیره تامین می‌باشد. همچنین این فناوری امکان مدیریت بهتر سوابق را فراهم می‌کند و می‌تواند تصویری فوری برای هر رکوردی، از زمان پیدایش، ارائه دهد. این فناوری می‌تواند به شما برای تأیید سفارشات، خریدها، برگرداندن و دریافت محصول کمک کند. قراردادهای هوشمند یکی دیگر از برنامه‌های بلاک چین می‌باشد.

کامپیوتر ویژن

این فیلد به رایانه‌ها اجازه می‌دهد تا معنا را از ورودی بصری استخراج کنند و سپس بر اساس آن داده‌ها، اقدام یا تصمیم‌گیری کنند. بینایی کامپیوتری به حجم عظیمی از داده‌ها برای آموزش الگوریتم‌ها، درک تفاوت‌های ظریف و تشخیص ورودی‌های بصری مختلف نیاز دارد.

پتانسیل تجاری قابل توجهی برای بینایی کامپیوتری وجود دارد که می‌تواند محصولات و فرآیندها را به عنوان بخشی از کنترل کیفیت برای تجزیه و تحلیل تفاوت‌ها و عیوب، بررسی کند.

پلتفرم‌های داده‌های مشتری

اگر داده‌ها طلای جدید هستند، پلتفرم‌های اطلاعات مشتریان، بانک‌های جدید هستند. کسب و کارها از دانستن هر چه بیشتر در مورد مشتریان سود می‌برند. چرا که بتوانند تجربیات خود را بیش از حد شخصی‌سازی کنند و بدانند چگونه به بهترین نحو به مشتریان دسترسی پیدا کنند و آن‌ها را درگیر کنند. پلتفرم‌های داده‌های مشتری، این اطلاعات را در یک منبع واحد گرد هم می‌آورند تا تصویری جامع از مصرف‌کنندگان ارائه کنند.

تکنولوژی نوین در صنعت IT

شبکه امنیت سایبری

یکی از تکنولوژی نوین در صنعت IT ، امنیت سایبری می‌باشد. زمانی که شرکت‌ها در طول همه‌گیری به سمت مدل‌های کار از راه دور حرکت کردند، چند مسئله مهم آشکار شد. نه تنها امنیت سایبری یک عنصر کاملاً حیاتی در عملیات تجاری است، بلکه رویکردهای سنتی به اندازه کافی انعطاف‌پذیر نیستند تا بتوانند نیروی کار را از راه دور در مقیاس بزرگ، تطبیق دهند.

سلامت دیجیتال

یکی دیگر از فناوری‌های جدید در صنعت IT، سلامت دیجیتال می‌باشد. اکنون که افراد بیمار دریافته‌اند که فرصت‌هایی برای دریافت مراقبت‌های بهداشتی مناسب، بدون مراجعه حضوری وجود دارد، از این فرصت استفاده می‌کنند. این تقاضاها احتمالاً منجر به فناوری‌های مرتبطی می‌شود که از نوآوری‌هایی مانند بیومتریک برای تولید تجهیزات پزشکی هوشمند استفاده می‌کنند و معاینات پزشکی را از راه دور ادامه می‌دهند.

دوقلو دیجیتال

دوقلوهای دیجیتال برای کمک به ما در پیش‌بینی نتایج و اندازه‌گیری عملکردها بسیار مفید هستند. پیشرفت‌هایی مانند نقشه برداری ژنوم و ژن درمانی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک قابل اجرا شود. علاوه بر این، دوقلوهای دیجیتال در نهایت می‌توانند نیاز به آزمایش‌های بالینی را در انسان‌ها از بین ببرند.

اینترنت رفتارها (IoB)

همانطور که جهان دیجیتالی‌تر می‌شود، کسب و کار آگاهانه کلید موفقیت است و اینترنت رفتارها یا IoB وضوح بیشتری را در مورد رفتار مصرف‌کننده فراهم می‌کند. برای شرکت‌هایی که می‌خواهند مزیت رقابتی خود را حفظ کنند، IoB فرصت‌هایی را در قالب جمع‌آوری داده‌ها، تجزیه و تحلیل در رابطه با تعاملات مصرف‌کننده، ترجیحات و رفتار خرید ارائه می‌کند.

فناوری کم کد

فناوری کم کد از تکنولوژی‌های نوین در صنعت IT می‌باشد که توسعه نرم افزار را برای کسانی که سطح دانش فنی بالایی ندارند به ارمغان می‌آورد. توسعه نرم افزار سنتی فرآیندی طولانی و دشوار دارد که به دانش برنامه نویسی بالا و سرمایه گذاری زمانی قابل توجهی نیاز دارد. با فناوری کم کد، نرم افزار را می‌توان با یک رابط کشیدن و رها کردن و بدون کدنویسی گسترده، توسعه داد.

تکنولوژی نوین در صنعت IT

محاسبات کوانتومی

محاسبات کوانتومی، ابزار قدرتمندی را برای تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌ها و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، به مشاغل ارائه می‌دهد. کامپیوترهای کوانتومی از اصول برهم نهی و درهم تنیدگی برای پردازش اطلاعات در مقیاس نمایی استفاده می‌کنند.

محاسبات فضایی

محاسبات فضایی اغلب آن چیزی است که وقتی به فیلم های آینده نگر نگاه می کنیم می بینیم. محاسبات فضایی شامل واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) است، اما محاسبات فضایی فراتر از این دسته بندی‌ها است. علاوه بر آن محاسبات فضایی شامل تعامل با عناصر دیجیتال به شیوه‌ای در هم تنیده با دنیای واقعی است. مانند خانه‌های هوشمند یا عینک هوشمند.

5G در زندگی روزمره

از دیگر تکنولوژی‌های نوین در صنعت IT ، شبکه‌های 5G هستند که نسبت به شبکه‌های قبلی سرعت بالاتری دارند.

کلام ژیپان

نگاه به سمت روندهای فناوری‌های جدید در صنعت IT ، در حال رسیدن به وضعیت ضروری است. اگر که به آموزش بیشتر و همفکری با متخصصان علاقه‌مند و به دنبال راه‌حل‌های نوین هستید، با کارشناسان ژیپان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر